Euromed School Qabulga yozilish

Milliy qadriyatlar · Xalqaro ta'lim

Euromed maktabi

Bolalarni erta yoshdan tibbiyotga tayyorlaydigan yangi formatdagi tibbiy maktab. 5-sinfdan kimyo, biologiya va ingliz tili chuqur o'qitiladi, fundamental tibbiy fanlar esa shifokorlik kasbiga yillar oldin tayyorlaydi.

Oq xalat kiygan o'quvchi qiz darsda qo'l ko'tarmoqda
5–11sinflar
18o'quvchi sinfda eng ko'pi bilan
8:30–14:30intensiv dars rejimi
60+xalqaro tibbiyot instituti bilan kelishuv

Maqsadimiz

Milliy qadriyatlarni xalqaro ta'lim bilan birlashtirish

Euromed maktabi milliy qadriyatlar va xalqaro ta'lim tizimi uyg'unlashgan yangi formatdagi tibbiy maktab. Bu yerda asosiy e'tibor o'quvchilarni erta yoshdan tibbiyotga tayyorlashga qaratilgan.

Maktabda nafaqat kimyo va biologiya chuqur o'rganiladi, balki tibbiy fundamental fanlar ham o'qitiladi. Shu tariqa o'quvchi shifokorlik kasbiga yillar oldin tayyorlana boshlaydi.

Milliy qadriyatlar

Tarbiya, madaniyat va o'zaro hurmat asosidagi ta'lim.

Xalqaro standart

Jahon talablariga mos zamonaviy o'quv tizimi.

Erta tibbiy tayyorgarlik

Fundamental tibbiy bilimlar 5-sinfdan boshlab.

Nega aynan biz?

16 ta ustunligimiz

Har bir ustunlik o'quvchining tibbiyotdagi muvaffaqiyati uchun o'ylangan tizimning bir bo'lagi.

Oq xalatdagi o'quvchi
USTUNLIK 01 / 16

Oq xalat: kasbga birinchi qadam

Maktabimiz dress-kodi oq xalatlar. O'quvchilar birinchi kundan boshlab shifokorlik muhitiga sho'ng'iydi. Oq xalat tibbiyotga hurmat, intizom va mas'uliyat ramzi bo'lib, kelajak kasbiga ichki tayyorgarlikni shakllantiradi.

Kimyo darsida o'qituvchi doskada reaksiya yozmoqda
USTUNLIK 02 / 16

5-sinfdan chuqurlashtirilgan ta'lim

O'quvchilar 5-sinfdan boshlab kimyo, biologiya va ingliz tilini chuqurlashtirilgan tarzda o'rganadi. Erta boshlangan tayyorgarlik kelajakdagi natijaning mustahkam poydevorini yaratadi.

Tibbiy kursda qon bosimini o'lchash mashg'uloti
USTUNLIK 03 / 16

Tibbiy fundamental bilimlar

Maktabda maxsus tibbiy kurslar tashkil etilgan. O'quvchi institutga kirmasdan ancha oldin kasb mohiyatini his eta boshlaydi.

Sinfda o'quvchilar yozma ish bajarmoqda
USTUNLIK 04 / 16

Sinfda eng ko'pi bilan 18 o'quvchi

Kichik sinf o'qituvchiga har bir o'quvchi bilan individual ishlash va o'zlashtirishini diqqat bilan kuzatish imkonini beradi. Hech kim e'tibordan chetda qolmaydi.

O'quvchilar mikroskop bilan ishlamoqda
USTUNLIK 05 / 16

Zamonaviy jihozlangan sinflar

Sinfxonalar barcha fanlarni qulay va xavfsiz sharoitda o'zlashtirish imkonini beradi. Qulay muhit diqqatni jamlashga yordam beradi.

O'quvchilar tushlik qilmoqda
USTUNLIK 06 / 16

To'liq va sifatli tushlik

Har bir o'quvchi uchun to'liq tushlik tashkil etiladi. Intensiv o'qish kunida to'g'ri ovqatlanish energiya, diqqat va sog'liq uchun zarur shart.

8:30–14:30Har kuni intensiv format
USTUNLIK 07 / 16

Intensiv dars rejimi

Aniq tuzilgan jadval vaqtdan unumli foydalanish va o'quv materialini chuqur o'zlashtirishni ta'minlaydi. Bola charchamasdan ko'proq bilim oladi.

Har haftaAmaliy mashg'ulot
USTUNLIK 08 / 16

Haftalik laboratoriya mashg'ulotlari

Nazariy bilim darhol amaliyot bilan mustahkamlanadi. Tushunchalar uzoq esda qoladi va o'quvchi haqiqiy tadqiqotchi ko'nikmalarini egallaydi.

300 000 000 so'mYillik umumiy grant fondi
USTUNLIK 09 / 16

Grant imtihonlari: 100% gacha

Har oy oxirida grant imtihonlari o'tkaziladi. Natijaga ko'ra o'quvchi keyingi oy uchun 100% gacha grant olishi mumkin.

100 000 000 so'mYillik umumiy stipendiya fondi
USTUNLIK 10 / 16

O'zlashtirish uchun stipendiya

Yaxshi o'zlashtirgan o'quvchilar stipendiya olishi mumkin. U sog'lom raqobat va yutuqqa intilish ruhini shakllantiradi.

O'quvchilar telefonlarini maxsus qutiga topshirmoqda
USTUNLIK 11 / 16

Telefonsiz muhit, maxsus planshetlar

Maktabda telefondan foydalanish qat'iyan taqiqlangan. Har bir o'quvchiga o'quv materiallari joylangan planshet beriladi, sinf kuratorlari uni muntazam tekshiradi.

Maktab psixologi o'quvchi bilan
USTUNLIK 12 / 16

Psixologik qo'llab-quvvatlash

O'quvchining psixologik holati maktabning shtatdagi psixologi tomonidan muntazam qabul tizimi orqali nazoratda bo'ladi, ayniqsa o'smirlik davrida.

MuntazamTarbiya va madaniyat darslari
USTUNLIK 13 / 16

Tarbiya va o'zaro hurmat

Boshqalarga hurmat birinchi o'rinda turadi, o'qituvchilarning o'zi namuna bo'ladi. Biz nafaqat bilimli, balki yuksak axloqli shaxsni voyaga yetkazamiz.

Euromed maxsus kimyo va biologiya darsliklari
USTUNLIK 14 / 16

Maxsus mualliflik darsliklari

Tajribali o'qituvchilarimiz yaratgan darsliklar davlat darsliklari bilan birga qo'llaniladi. Murakkab mavzular sodda va tushunarli tarzda yetkaziladi.

Bitiruvchi sertifikatlarni ushlab turibdi
USTUNLIK 15 / 16

Milliy va xalqaro sertifikatlar

O'qitishda asosiy e'tibor milliy va xalqaro sertifikatlar olishga qaratilgan. Ular O'zbekiston va xorij oliygohlari eshiklarini ochadi.

Xalqaro tibbiyot instituti bilan memorandum imzolanmoqda
USTUNLIK 16 / 16

60+ xalqaro tibbiyot instituti

Osiyo, Rossiya, Belarus va Yevropaning 60 dan ortiq tibbiyot instituti bilan kelishuv va memorandumlar imzolangan. Bu xorijda ham kafolatlangan o'qishga kirish imkonini beradi.

2026 / 2027 o'quv yili

Sinflar soni

Joriy o'quv yili uchun rejalashtirilgan sinflar. Joylar soni cheklangan.

5SINF1 ta
6SINF1 ta
7SINF1 ta
8SINF2 ta
9SINF2 ta
10SINF2 ta
11SINF1 ta

Jami 10 ta sinf. Joylar soni cheklangan, o'rningizni oldindan band qiling.

Haftalik dars soatlari

Sinf yuqorilagan sari ixtisoslik fanlari, ya'ni kimyo va biologiya soatlari ortib boradi.

Fan567891011
Kimyo5588101010
Biologiya6688101010
Matematika5555555
Ingliz tili5555333
Rus tili2222222
Med kurs1111111

Soatlar haftasiga. 11-sinfda e'tibor kimyo va biologiyaga maksimal qaratiladi.

Metodika

Fanlarni o'qitish tizimi

Biz sertifikat uchun emas, bilim uchun o'qitamiz. Quyida har bir asosiy yo'nalish metodikasi.

Kimyo

Eng murakkab emas, eng qiziqarli fan!

Kimyo kursi 3 bosqichga bo'lingan. Bu fanni bosqichma-bosqich, oson o'zlashtirishni ta'minlaydi. Materiallar davlat dasturi asosida tayyorlangan.

5–7-sinflar

Asos bosqichi

Butun material yengil test va masalalar bilan. Nazariyaga urg'u, darslar laboratoriyada o'tadi.

8–9-sinflar

Mustahkamlash

Test va masalalar murakkablashadi. O'quvchi bilimni amaliyotda mustahkamlaydi.

10–11-sinflar

Sertifikat darajasi

Murakkab, asosan sertifikat imtihonlari masalalari yechiladi.

Noldan to'liq kurs: 10 oy. Biz bilim berishga urg'u beramiz, faqat sertifikatga emas. Bunday yondashuv olimpiadalarda ham yuqori natija beradi.

Biologiya

Yodlash uchun kitob emas!

Biologiyani davlat darsliklari asosida testlar yechish orqali o'qitamiz. O'quvchi mavzuni tushunsa, testni bemalol yechadi. Faqat yodlab olgan o'quvchi uchun testlar qiyinlashadi va xatolar ko'payadi.

Deduktiv fikrlash. Mavzu bo'yicha test yechish o'quvchining mantiqiy va deduktiv fikrlashini rivojlantiradi.

Med kurs

Kelajak kasbiga yillar oldin tayyorgarlik

Dastur uch tsikldan iborat. O'quvchilar fundamental tibbiy bilimlar bilan tanishadi. Boshqalar hali profil fanlarni tushunmoqchi bo'lganda, bizning o'quvchilarimiz kasbga tayyor bo'ladi.

Kurs yakunida sertifikat. Har bir bitiruvchiga "uy hamshirasi" sertifikati beriladi. Bu institutda moslashuvni sezilarli osonlashtiradi.
Tsikl 1

Anatomiya

Inson tanasi tuzilishi va organlar tizimi bilan tanishuv.

Tsikl 2

Lotin tili

Tibbiyot tili: atamalar va asosiy tushunchalar negizi.

Tsikl 3

Tibbiyot asoslari

Tibbiyot asoslari va birinchi tibbiy yordam ko'nikmalari.

DA Dilshod Aminov

Euromed School

Dilshod Aminov

Maktab va uning g'oyalari haqida yangiliklarni Dilshod Aminovning sahifasida kuzatib borishingiz mumkin.

Instagram: @dilshod_euromed

Kelajak shifokorlari shu yerda boshlanadi

2026 / 2027 o'quv yiliga qabul ochiq

Joylar soni cheklangan. Farzandingizning tibbiyotdagi yo'lini bugun boshlang.

ManzilNovza metro
Telefon+998 55-517-77-70
Ijtimoiy tarmoqlar@euromed.school

Qabulga yozilish

Euromed SchoolMilliy qadriyatlar · Xalqaro ta'lim